مجله آلامتو

دردهايي که معمولا يکي دو ثانيه طول كشيده و قلب يك لحظه تير مي كشد و بلافاصله تمام مي ‌شود، معمولا حمله قلبي نيستند.

علايم حمله قلبي ؟ چگونگی جان سالم به در بردن !

به گزارش ايسنا، درد ناشي از حمله قلبي معمولا چند دقيقه طول مي ‌کشد و اين حمله معمولا با احساس سنگيني در قفسه سينه، درد و فشار در اين ناحيه و گه گاه با احساس سوزش در قفسه سينه همراه است.

براساس اين گزارش علايمي همچون تنگي نفس، حالت تهوع، احساس سرگيجه و عرق سرد نيز تشخيص حمله قلبي را در ذهن پزشک تاييد مي‌ کنند.

حمله قلبي معمولا به دنبال يک فعاليت سنگين يا يک استرس شديد اتفاق مي ‌افتد و در اغلب موارد، پس از چند دقيقه استراحت و استفاده از قرص زيرزباني نيتروگليسيرين از بين مي ‌رود.

ريشه حمله قلبي رسوبات چربي يا لخته ‌هاي خوني است كه جلوي خون رساني به قلب را مي ‌گيرند و اجازه نمي دهند غذا و اکسيژن کافي به عضله قلب برسد و اين موارد در نهايت منجر به بروز درد قلبي مي ‌شود.

بسياري از مردم، زماني که با حمله قلبي مواجه مي شوند، تنها و بدون کمک هستند. شخصي که ضربان قلب او نامنظم است و کسي که شروع به احساس ضعف مي کند، تنها حدود 10 ثانيه قبل از دست دادن هوشياريش، وقت دارد.

اين افراد مي توانند با سرفه هاي مکرر و شديد به خود کمک کنند، ولي چگونه؟ پيش از هر سرفه بايد نفس عميق کشيده و سرفه عميق و کش دار انجام دهند به نحوي كه خلط سينه را از عمق سينه ايجاد کند.

توالي يک نفس و يک سرفه بايد حدودا هر دو ثانيه يکبار بدون توقف تکرار شود، تا کمک برسد و يا ضربان قلب دوباره به حالت عادي باز گردد.

نفس هاي عميق، اکسيژن را به داخل شش‌ها مي‌کشد و حرکت‌هاي سرفه، موجب فشار به قلب و تداوم جريان گردش خون توسط آن مي شود.

براساس گزارش دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، اين فشار فشرده کننده روي قلب، موجب بازيابي ريتم نرمال ضربان آن مي شود. بدين طريق، قربانيان حملات قلبي مي توانند تا رسيدن به بيمارستان حيات خود را حفظ کنند.


بازنشر : آلامتو

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید