مجله آلامتو

شرکت مجیدالفوطین، مالک فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستار در تهران و شیراز، 4 درصد درآمد 5.9 میلیارد دلاری خود را در سال 2012، از خرده فروشی در ایران کسب کرده است.

بر اساس این گزارش، درآمد این شرکت اماراتی از خرده‌فروشی در ایران در سال گذشته میلادی، 236 میلیون دلار عنوان شده است؛ همچنین درآمد سالانه مجیدالفوطین در این مدت نسبت به سال 2011 از افزایش 10 درصدی برخوردار شده است.

مدیر اجرایی مجیدالفوطین با اشاره به زیا‌ن‌های وارده به این شرکت در اثر اجرای تحریم‌ها علیه ایران، گفت: ما کاملا نسبت به این تحریم‌ها شکایت داریم.

به گزارش رویترز، 5 تا 9 درصد درآمد مجیدالفوطین در سال گذشته از خرده‌فروشی در عربستان، قطر و بحرین حاصل شده است. درآمد این شرکت پیش از حساب سود سهام و مالیات‌ها و صرف نظر از استهلاک تجهیزات نیز با رشد 7 درصدی به 3 میلیارد درهم یا 819 میلیون دلار رسیده بود.

درآمدهای املاک این شرکت که شامل فروشگاه‌ها و هتل‌ها است 15 درصد افزایش یافته و به 3.2 میلیارد درهم در سال 2012 رسیده است.

کل درآمد این شرکت از محل فروشگاه‌های خرده‌فروشی در سال 2012 با افزایش 8 درصدی به 17.8 میلیارد درهم، معادل 4.86 میلیارد دلار، رسیده است.

شرکت مجیدالفوطین یک شرکت اماراتی و تنها دارنده حق‌انحصاری فروشگاه‌های زنجیره‌ای کارفور فرانسه در خاورمیانه است. این شرکت 11 فروشگاه زنجیره‌ای و 11 هتل در خاورمیانه و شمال آفریقا دارد.

به گزارش فارس، گفته می‌شود، بخش اعظمی از سهام شرکت کارفور به سرمایه‌گذاران صهیونیستی ساکن در سرزمین‌های اشغالی تعلق دارد و این امر حرف و حدیث‌های بسیاری در مورد وجود این فروشگاه‌ها در ایران به راه انداخته است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید