مجله آلامتو

سن اعتیاد به مدارس راهنمایی رسید

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه نبود کارهای زیربنایی در خصوص اعتیاد باعث شده که سن گرایش به مواد مخدر در کشور ما پایین آمده و حتی تا مدارس راهنمایی نیز پیش رود.

خانه ملت:محمد جواد نظری مهر درباره وضعیت نامناسب کمپ های ترک اعتیاد گفت: متاسفانه در خصوص بهبود وضعیت این مراکز شعار زیاد است و عمل بسیار ضعیف است.

وی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه عدم حضور این کمپ ها زیر نظر وزارتخانه های مربوطه موجب شده تا برخی از آنها موجبات به وجود آمدن هزاران مشکل را فراهم کنند.

نماینده مردم کردکوی و ترکمن عنوان کرد: باید تمهیداتی از سوی دولت دیده شود تا معتادان در مراکزی مجاز و دارای مجوز اعتیاد خود را ترک کنند.

نظری مهر با اشاره به لزوم انجام کارهای زیر بنایی گفت: در خصوص بحث مواد مخدر و جلوگیری از پیشرفت اعتیاد قوانین بسیاری داریم اما اجرا و عمل به این قوانین متاسفانه ضعیف است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مرکز بهزیستی را مسئول نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد دانست و افزود: خانواده ها برای اینکه بتوانند اعضای معتاد خود را از اعتیاد رهایی بخشند به کمپ ها معرفی می کنند و اگر این کمپ ها از استانداردهای لازم برخوردار نباشند نه تنها مشکل آنها رفع نمی شود بلکه وضعیت معتادان بدتر خواهد شد.

نظری مهر در بخش پایانی اظهارات خود گفت: دولت خودش می تواند به صورت کارشناسی شده مسئولیت رسیدگی به مراکز ترک اعتیاد را بر عهده گیرد.
منبع:icana.ir

گردآوری: آلامتو

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید