مجله آلامتو

اعداد و ارقامی که دولت برای بودجه اعلام کرده است به معنای ۲ تا ۳ برابر شدن قیمت کالاهاست.

 

 

 

بدون اینکه در مورد هدفمندی یارانه‌ها در مجلس تعیین تکلیف شود، دولت اجازه ندارد اقدامی انجام دهد و اگر کاری انجام دهد، خلاف قانون است و قطعا مجلس برخورد خواهد کرد. دولت چنین اجازه‌ای ندارد و مجلس نیز تذکر داد و موضوع به شورای حل اختلاف ارجاع شده است.

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایلی که کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۱ را رد کرد همین موضوع بود. در مورد هدفمند کردن یارانه‌ها در بودجه چیزی نیامده و این ایراد است. نمایندگان نیز از رئیس مجلس درخواست کرده‌اند که رئیس جمهور را برای توضیح این موضوع به مجلس فرا بخواند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با بیان اینکه اگر دولت بخواهد پولی در حساب افراد واریز کند، توجیه قانونی ندارد، گفت: کارهای دولت حساب و کتابی ندارد و این موضوع مشکلات فراوانی ایجاد کرده است. توسعه زمین‌های کشاورزی به میزان دو و نیم میلیون هکتار در شرایطی که در تامین آب زمین‌های موجود با مشکل روبرو هستیم، ‌ توجیه ندارد.

قادری در ادامه افزود:  اعداد و ارقامی که دولت برای بودجه اعلام کرده است به معنای ۲ تا ۳ برابر شدن قیمت کالاهاست. توصیه ما به دولت این است که معقول‌تر و منطقی‌تر رفتار کند و از کارهای احساسی و شعاری اجتناب کند. کار‌ها باید بر اساس مبانی علمی و با مطالعه و با هماهنگی قوا انجام شود و اقدام یکجانبه دولت نه تنها نتیجه مثبتی در برنخواهد داشت بلکه ایجاد چالش خواهد کرد و بی‌اعتمادی را در بین فعالین اقتصادی تشدید خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید