مجله آلامتو

جزئیات ترور ابراهیم تاتلیس خواننده مشهور ترکیه ای

ابراهیم تاتلیسس خواننده مشهور ترکیه ای در محله شیشلی استانبول از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت و ترور شد.
برخی رسانه های ترکیه ، گمانه زنی های خود درباره دلایل و انگیزه های این ترور را آغاز کرده اند و در این گزارش ها از مسایل و مشکلات موجود درباره سرمایه گذاری گسترده ابراهیم در شمال عراق و اختلافات موجود بین سرمایه گذاران در پروژه های بزرگ مسکن سازی در اربیل خبر می دهند.
در ادامه مطلب بخوانید…!

ابراهیم تاتلیسس به همراه برخی دیگر از شرکای تجاری کرد و عرب خود، پروژه ای بزرگ برای ساخت ۷۰ هزار واحد مسکونی در شهر اربیل و دیگر شهرهای شمال عراق را در دست اجرا داشت.

از سوی دیگر ” رشدی سعید قدیر ” شریک تجاری ابراهیم تاتلیسس در شمال عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی آناتولی ترکیه اعلام کرد که ۹ روز پیش برای گفتگو با ابراهیم تاتلیسس به استانبول سفر کرده بود.

سعید قدیر به این خبرگزاری ترکیه ای گفته است که ابراهیم به او اطلاع داده بود که در انتخابات آتی پارلمانی در ترکیه قصد نامزدی دارد.

از سوی دیگر ” سرپیل ییلماز ” خبرنگار روزنامه ” ملیت ” ترکیه نیز در گفتگو با سی ان ان ترک از اختلافات با شرکت های کردی شریک در شمال عراق در پروژه مسکن سازی اربیل به عنوان یکی از انگیزه های اصلی ترور ابراهیم خبر داد.

وی همچنین احتمال دیگر را به دست داشتن پ.ک.ک در این ترور معطوف کرد.

همچنین بر اساس خبری جدید در سال گذشته یک فرد ناشناس درتماس با “شرکت تاتلیسس ” سه بار ابراهیم را تهدید به مرگ کرده بود که گفته می شود تاتلیسس پس از دریافت این پیام های تهدید آمیز به مراجع قضایی شکایت کرده بود .

ابراهیم خود یک کرد ترکیه ای است که در شهر ” شانلی عورفا ” به دنیا آمده است.

گفتنی است در سال های پیش نیز ابراهیم دو بار هدف سوء قصد قرار گرفته بود که از این ترورها جان سالم به در برد.

همچنین بنا به اعلام پزشکان تیم جراحی ابراهیم وضعیت این خواننده ترکیه ای رو به وخامت است و احتمال مرگ او وجود دارد.

بنا به اعلام فرماندار استانبول ابراهیم در ساعت ۳۰ دقیقه بامداد دوشنبه پس از خروج از شبکه تلویزیونی ” بیاض تی وی ” در محله شیشلی استانبول از سوی دست کم دو فرد ناشناس که داخل یک خودروی مشکی رنگ بودند ترور شد.

مهاجمان پس از شلیک ۱۱ گلوله که دو تا از آنها به سر ابراهیم برخورد کرد ، به سرعت از محل متواری شدند.

پلیس اعلام کرده است که اتومبیل ضاربان را شناسایی کرده است ، اما تا کنون موفق به شناسایی مهاجمان نشده است .

به گزارش سی ان ان ترک حال عمومی این خواننده مشهور ترکیه ای بسیار وخیم گزارش شده و پزشکان ۲۴ ساعت آینده را برای زنده ماندن وی پس از این ترور حیاتی اعلام کرده اند .

بنا به اعلام پزشکان، گلوله از پشت وارد جمجمه ابراهیم تاتلیسس شده و از قسمت جلوی سر او خارج شده است . پزشکان اعلام کرده اند که اولویت نخست آنها جلوگیری از خونریزی است.

پس از یک عمل جراحی ۵ ساعته پزشکان اعلام کرده اند که ممکن است حتی اگر تاتلیسس از این ترور جان سالم به در برد ، احتمال دارد باقی عمر خود را فلج باشد.

تاتلیسس شب گذشته و هنگامی که پس از ضبط برنامه تلویزیونی مشهور خود ” ایبو شو ” از کانال تلویزیونی ” بیاض تی وی ” خارج می شد هدف این حمله قرار گرفت.

هنوز خبری درباره هویت ضارب و یا انگیزه او از این ترور منتشر نشده است ، اما پلیس اعلام کرده است که ضارب از یک خودروی مشکی رنگ اقدام به شلیک چند گلوله کرده و به سرعت متواری شده است . پلیس ترکیه افزوده است که تحقیقات خود را برای شناسایی ضارب و دستگیری او آغاز کرده است.

در همین حال فرماندار استانبول اعلام کرد که ضاربان دو نفر بودند که خودروی آنها نیز شناسایی شده است. آنها ۱۱ گلوله به سمت تاتلیسس شلیک کردند که ۲ تیر به وی اصابت کرده است.
پزشکان تا کنون سه بار او را عمل جراحی کرده اند ولی هنوز وضعیت نهایی اش مشخص نیست. دستیار تاتلیسس نیز که همراه او بوده ،‌تیر خورده ولی اوضاع عمومی حال او نسبتاً‌ مساعدتر است.

همچنین بنا به اعلام خانواده تاتلیسس ، رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه که از وضعیت سلامتی تاتلیسس به شدت نگران است ،از شب گذشته تا کنون ۴ بار با مقامات بیمارستان تماس تلفنی گرفته و جویای احوال این خواننده معروف ترکیه شده است. اردوغان در گفتگو با پزشکان و مقامات بیمارستان به آنها توصیه کرده که هر کاری که برای نجات جان تاتلیسس ضروری است ، انجام دهند.

از سوی دیگر عبدالله گل رییس جمهوری ترکیه نیز با اعلام اینکه حادثه ترور ابراهیم بسیار ناراحت کننده است ، افزوده است که از نزدیک وضعیت سلامتی وی را تعقیب می کند.

 

گردآوری: آلامتو

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

12 دیدگاه

 1. ابراهیم تاتلیس خواننده خوب و شاد و بزرگ و جوانمردی است صدای او دیگر در جهان وترکیه رقیب ندارد اسطوره آواز ترکی است.خیلی دوستت داریم ابراهیم تاتلیس عزیز،

 2. دیاکو در

  ابراهیم تاتلیس فقط به خاطر سرمایه گذاری در کردستان عراق از سوی نژاد پرستان تورک ترور شد

 3. سیمین ابراهیمی در

  خوشحالم که حال ابراهیم خوبه الان سالها از ماجرای سوقصد به ابراهیم میگذره من ترک نیستم اما خیلی کم ترکی بلدم با این حال صدای بسیار جذاب ابراهیم رو دوست دارم سوز صداش به سوز صدای بختیاری ها هنگام سرودن آواز میمونه از اون بد نگید اون انسان بدی نیست.بد نگوییم به مهتاب اگر تب داریم.

 4. ایشون کورد هستن ودلیلی برای ترورشون از طرف کوردهانیست ایشون تمام سرمایه شو اورده اربیل وسلیمانیه سرمایه گذاری کرده بزرگترین کنسرتهاشو درشهر وان میزاره چون همه کورد هستن باخواننده های بزرگ کورد مثل استادناصررزازی هم هم کاری داشتن ودارن

 5. سلام برخدمت ابراهیمی سونلر؛خداباعث وبانی این ترورولعنت کنه خداکنه ابراهیم زودشفاپیداکنه بازبراماباصدای دلنشینش بخونه

 6. پیشگامان در

  من دلم برای ابراهیم تاتلیسس تنگ شده – امروز تو فیسبوک خوندم تو امریکا عمل کرده و به هوش نیومده

 7. حجت فرخ در

  سلام تنها خواننده محبوب من اقای تالیس است .ارزوی خوبی ایشان را داریم

 8. مهران در

  سلام عزیزجان ما که آخرش نفهمیدیم این اقا ابرام مون خدای نکرده مرده ی زنده ی؟جواب؟

 9. سلام :
  با تشکر از اطلاعات خوب شما در رابطه با ابراهیم جان.
  به امید زودتر بهبود یافتن حال ابراهیم.

نظر خود را بیان کنید