مجله آلامتو

تيم ملي كشتي آزاد ايران با پيروزي مقابل آمريكا به فينال جام جهاني صعود كرد.

تیم ملی کشتی ایران

در دور چهارم جام جهاني كشتي آزاد، تيم ملي ايران در مسابقه اي حساس به مصاف آمريكا رفت تا تكليف يكي از فيناليست هاي جام جهاني مشخص شود كه ايران در اين مسابقه به پيروزي با ارزش 4 بر 3 رسيد. حسن رحيمي، مهدي تقوي، احسان اميني و رضا يزداني و كشتي‌گيران پيروز در اين مسابقه بودند تا چهارمين برد متوالي ايران مقابل آمريكا به دست آيد و ملي‌پوشان كشورمان فيناليست جام جهاني شوند.

در اين پيكار مسعود اسماعيل پور، صادق گودرزي و پرويز هادي مقابل حريفان خود مغلوب شدند.

تيم ملي ايران در ديدارهاي قبلي تركيه(7-0)، گرجستان(5-2) و ژاپن(5-2) را مغلوب كرده بود.

حريف ايران در مسابقه پاياني به احتمال فراوان آذربايجان ميزبان خواهد بود.

گزارش كشتي ايران- آمريكا:

در وزن 55 كيلوگرم حسن رحيمي پس از استراحت در مسابقه سوم دوباره از سوي كادر فني در تركيب قرار گرفت و مقابل نيكولاس اسكات سايمونس آمريكايي در دو تايم و با نتايج دو بر يك و دو بر صفر به پيروزي رسيد.

در ادامه، در وزن 60 كيلوگرم مسعود اسماعيل پور به مصاف كولمن اسكات رفت كه در دو تايم دو بر يك و سه بر صفر مغلوب شد.

همچنين در وزن 66 كيلوگرم مهدي تقوي در چهارمين مسابقه پي در پي خود در مرحله مقدماتي مقابل پامي چيس با نتايج مشابه يك بر صفر به پيروزي رسيد.

در وزن 74 كيلوگرم، فينال مسابقات جهاني 2011 استانبول بين صادق گودرزي و جردن باروفس تكرار شد كه گودرزي اين بار هم مقابل قهرمان جهان (1-0 و 2-0) شكست خورد تا دومين مصاف اين دو مدعي باز هم به نفع گودرزي نباشد و آمريكا دو بر يك پيش افتد.

اما در وزن 84 كيلوگرم، احسان اميني در يك مسابقه نفس گير در سه تايم (6-0، 0-2 و 1-1) كيت گيوين را برد.

در وزن 96 كيلوگرم رضا يزداني كار را تمام كرد و با برتري 10 بر يك (3-1 و 7-0) مقابل جاكوب وارنر، ايران را صاحب چهارمين پيروزي كرد تا برد ايران و صعود به فينال جام جهاني قطعي شود.

كشتي وزن 120 كيلوگرم نيز بين پرويز هادي و ترول دلاگنف برگزار شد كه هادي نتوانست از سد رقيب خود عبور كند و دو بر صفر بازنده شد. در نهايت تيم ملي كشتي آزاد ايران به برتري 4 بر 3 مقابل آمريكا رسيد و به فينال جام جهاني صعود كرد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید