ADS
ADS

تصاوير مربوط به چهره حضرت ابوالفضل در سريال مختارنامه حذف شد

تصاوير مربوط به چهره حضرت ابوالفضل در سريال مختارنامه حذف شد

رئيس مركز سيما فيلم گفت: صحنه‌هاي مربوط به چهره نوراني حضرت ابوالفصل (ع) از سريال مختار نامه حذف شده و عدم نمايش چهر‌ه ايشان از مدت‌ها قبل به تيم سازنده اعلام شده است.


حسن اسلامي مهر در گفت و گو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: به رغم تلاش‌هاي ارزشمند و هنرمندانه جناب آقاي داوود ميرباقري كارگردان متعهد سريال مختارنامه در خلق صحنه شهادت حضرت ابوالفضل (ع)، اين تصاوير در سريال به نمايش در نمي‌آيند.
وي درباره دلايل حذف اين تصاوير گفت: به دلايل مختلف و از مدتي پيش بنا بر نظر مخالف معاون سيما جناب آقاي دارابي در خصوص نمايش چهره حضرت ابوالفصل (ع)، به تيم سازنده اعلام و پيشنهاد شد كه در نشان دادن چهره آن حضرت همان‌گونه عمل شود كه با نمايش چهره معصومين (ع) عمل مي‌شود.

گردآوری: آلامتو

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

6 دیدگاه

 1. یکی اززیباترین قسمتهای این سریال مفید، متاسفانه پخش نشد. ما باید به جنبه های آموزنده فیلم وسریالها دقت کنیم .حذف چنین صحنه هایی که میتواند تاثیر عمیقی ازتجسم واقعه کربلا و رشادت ابوالفضل (ع) داشته باشدوممکن است ایجاد فضای ارادت ومحبت بیشتر بیننده را بر دربر داشته باشد. چندان زیبانیست. درضمن تا ما با هنر ازجمله سینما اینگونه برخورد میکنیم . فعلا بایداندرخم همان یک کوچه باشیم.

 2. كار درستي نيست به تصوير كشيدن بزرگان دين. هر كسي تو ذهن خودش از اونا يه تصوير قشنگ داره كه با ديدن اين جور فيلمها اون تصوير خراب ميشه.
  در ضمن اون هنرمند هم ديگه نبايد تو نقش منفي فيلم بازي كنه!!!

 3. نتيجه منفي بعد از پخش….
  حتي اگر اين موضوع در فيلم به خوبي نشان داده شود پس از آن چهره يك فرد” كاوه فتوحي” همواره براي ياد ايشان نشان داده خواهد شد بعد از سالها چهره نقاشي شده حضرت عباس از هيآت ها حذف شد اما الان با چهره جديد مواجه مي‌شويم ضمن آنكه حتي مصاحبه با فرد مربوطه و عكسهاي روي مجلات در حالات ديگر يا بازي در فيلمهاي ديگر و هرگونه حركت اشتباه از ايشان تاثير منفي در اذهان خواهد داشت
  مردم حتي بازيگر قهرمان يك فيلم معمولي را دوست ندارند در شمايل ديگري ببينند …
  چرا كه هم اكنون حتي در صدا سيما براي صحبت در مورد يك شخصيت بزرگ حتي از بازيگر آن نقش دعوت مي‌شود و او هم متفكرانه نظر مي‌دهد!!!!!!!!
  ما از عواقب اين موضوع مي‌ترسيم….

 4. خواهش میکنم حذف نکنید. پس اگه اینگونه است تعذیه هم ازین به بعد باید حذف شود! در صورتیکه تعذیه رسم معمول است که همه ساله اجرا میشود .من از وقتی فهمیدم که چهره ی حضرت ابوالفضل نشان داده نمیشود واقعا عصبی شدم چون من برای رسیدن ان قسمت لحظه شماری میکردم! نکنید اینکارو عاجزانه خواهش میکنم اقای میر باقری نکنید اینکارو…………

 5. ای بابا چرا اینقدر زود تحت تأثیر قرار می گیرید . مگه ما تو تعزیه حضرت ابولفضل و امام معصموم مثل حضرت علی و امام حسین نداریم تازه اون هم به طوری که اصلا در شأن اونا نیست و داره سال های سال اجرا میشه کسی هم صداش در نمیاد . حالا یک کارگردان خوب مثل داوود میر باقری به صورت کاملا حرفه ای و مذهبی و عرفانی ساقی کربلا را به تصویر کشیده . به نظر من نباید نسنجیده و بدون فکر با این موضوع برخورد کرد و باید به انتظار مردم برای دیدن این قسمت مهم از سریال مختار احترام گذاشت .

 6. واقعا هم باید اینجور باشه
  نباید هم نشون میدادند چون فکر نکنم بتونستن تصویر واقعی را خلق کنند

نظر خود را بیان کنید